Dierenmissies Weekjournaal van 7 december 2025

Beste lezers,

In dit weekjournaal beginnen we met een berichtje over het uitlaten van de hond met een bijzondere afloop, probeert een foute fokker over de grens gelijk te halen, zien we een mooi initiatief in Hongarije en een brandweerheld in Hongkong, zien we een oorlogskeuken voor dieren in Oekraïne, krijgen we nieuwe regelgeving voor honden en katten in Europa, Gaan Ian en Babs weer naar huis en hebben we nieuws te melden van ‘Hethuisvandedieren’. Daarnaast doet Esmee er nog steeds alles aan om de twee paarden uit Griekenland te kunnen redden en hebben we nieuws van baasjes uit het land. In de vierkante column hebben we het over hoe honden feestdagen beleven en in de onzin van de week zien we dat wij lang geleden sledehonden hadden. Natuurlijk hebben we meer leuke en of interessante onderwerpen te lezen hoor. Kijk maar…
– Het uitlaten van een hond kan gevaarlijk zijn !!??
– Omstreden hondenfokster net over de grens bij Ootmarsum stapt naar de rechter
– Nederlandse oorlogskeuken voor achtergelaten dieren Oekraïne
– Pracht initiatief in Hongarije
– Brandweerheld in Hongkong
– Politie: reclame bel 144
– Nieuwe Europese honden- en kattenwet op komst 

– Berichtjes van “Hethuisvandedieren”
– Einde vakantie van Ian en Babs
– Registratie van uw hond is verplicht
– Leuke filmpjes ter vermaak.
1. Ploeteren door de sneeuw
2. Mag ik bij je slapen ????

– De 4-kanten column van Ton met:  “Kwispelende feestdagen”
– (On)zin van de week: Er was een tijd dat ook wij sleehonden hadden. 

Heeft u een opmerking of wilt u iets kwijt over hetgeen u gelezen heeft? Maak dan vooral gebruik van het reactie-formulier onder aan het Weekjournaal.!!!!

.

.


.

GEZOCHT: ADVERTEERDERS IN HET WEEKJOURNAAL MEER WETEN KLIK HIER

.


.

.

De week van dag tot dag:

.

 


.

.

Maandag 1 december 2025

.

.

Het uitlaten van een hond kan gevaarlijk zijn !!??

Soms kom je berichten tegen die vraagtekens oproepen. Wat is er gebeurd? Is de hond geschrokken en trok die zijn baasje uit het evenwicht?  Ik denk dat het geen kwaad kan om een mobiele telefoon bij je te dragen tijdens het uitlaten… Lees het onderstaande bericht.

‘S-HEERENHOEK – Bij de Nassauweg in ‘s-Heerenhoek is zondagavond laat iemand gewond tijdens het uitlaten van zijn hond. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

Volgens de politie belandde de man tijdens een wandeling met zijn hond door onbekende oorzaak in een sloot. ​Het ongeluk gebeurde rond 22.05 uur op de Nassauweg, vlakbij het Patrijzenpad.

Naast de ambulancedienst en de politie werd ook de brandweer met spoed opgeroepen om hulp te verlenen. Na een half uur was de weg weer helemaal vrij.

.

.


.

.

Omstreden hondenfokster net over de grens bij Ootmarsum stapt naar de rechter
.
Foto ter illustratie.Een zaak rond zwaar verwaarloosde pups in Neuenhaus, vlak over de grens bij Ootmarsum, krijgt een opvallend vervolg. De fokster bij wie vorig jaar 34 pups in erbarmelijke staat zijn gevonden, probeert nu via de rechter haar ingetrokken fokvergunning terug te krijgen. Tijdens een huiszoeking in september vorig jaar nam de politie 34 verwaarloosde pups mee uit haar woning in Neuenhaus, vlak over de grens met deze regio. Veertien van die pups belandden in het asiel in Lingen, waar medewerkers spraken van ‘miserabele omstandigheden’ Parkeerplaatspups
Volgens de officier van justitie staat vast dat de vrouw de puppy’s illegaal heeft gekocht uit de kofferbak van een auto op een parkeerplaats in Osnabrück. Waar de dieren oorspronkelijk vandaan kwamen, is niet meer te achterhalen. Daarnaast bestaat het vermoeden dat de vrouw jarenlang pups uit het buitenland haalde en ze verkocht alsof ze uit haar eigen fokkerij kwamen. Ook dat wordt door justitie onderzocht.Betrokken overheidsmedewerkers
De zaak trok extra aandacht omdat twee medewerkers van het Veterinäramt – de dierenwelzijnsorganisatie van de overheid – van het Landkreis Grafschaft Bentheim erbij betrokken zouden zijn. Een medewerker zou de fokster van tevoren hebben gewaarschuwd voor een controle en zelfs een collega hebben gevraagd om de 34 pups die dag tijdelijk uit het zicht te halen. Daardoor leek de controle eerst volledig in orde. Pas toen de jongere collega later zelf aan de bel trok, kwam de zaak aan het rollen en volgde de huiszoeking. Tegen beide medewerkers loopt ook een strafonderzoek. Fokster naar de rechter
In november 2024 trok het Landkreis de fokvergunning van de vrouw in. Maar de fokster vindt dat ze onterecht is aangepakt en stapt naar de bestuursrechter om dat besluit terug te draaien. Die zaak wordt donderdag behandeld in de rechtbank in Osnabrück. De 34 pups hebben inmiddels allemaal een nieuw baasje gevonden.

.


.

.

Dinsdag 2 december 2025

.

Nederlandse oorlogskeuken voor achtergelaten dieren Oekraïne

.

Dierenwelzijnsorganisatie House of Animals uit Amsterdam opent op 8 december een oorlogskeuken in Oekraïne voor meer dan 2000 achtergelaten (huis)dieren. Na bijna vier jaar oorlog zijn dierenbrokken schaars en onbetaalbaar. Nu de gevechten oplaaien, dreigen toevoerwegen weg te vallen. De crisiskeuken moet voorkomen dat de dieren verstoken raken van eten.

Nederlandse oorlogskeuken voor achtergelaten dieren Oekraïne | Foto: House of Animals

De keuken staat bij dierenopvang Pegasus, de op één na grootste opvang van Oekraïne, vlak bij Dnipro en niet ver van de frontlinie. Het aantal dieren steeg hier sinds het begin van de oorlog van 500 naar meer dan 2000 dieren, waaronder honden, katten en paarden. Door het aanhoudende oorlogsgeweld worden dagelijks nieuwe gewonde dieren binnengebracht.

Oorlogskeuken voor noodmaaltijden

De Oekraïense Olga, vrijwilliger bij de opvang, maakt zich grote zorgen:
“De gevechten komen dichterbij en we worden dagelijks aangevallen met raketten, drones en bommen. We vrezen dat onze voorraad van dierenbrokken volledig raakt uitgeput. Als dat gebeurt, moeten we de dieren zelf zien te redden.”

.

Nederlandse dierenkeuken in Dnipro | Foto: House of AnimalsMet de dierenkeuken kunnen de lokale verzorgers zelf grote hoeveelheden voedzame pap maken. Door de schaarse brokken aan te lengen met meel, havermout en water ontstaat een noodmaaltijd waarmee ze de beperkte voorraad zo lang mogelijk kunnen rekken. “De pap geeft energie én een gevulde maag. Zonder deze keuken komen de dieren de winter simpelweg niet door,” zegt House of Animals-oprichter Karen Soeters.

Meerdere opvangcentra

Op zaterdag 6 december reist een team van House of Animals af naar het zuidoosten van Oekraïne. De dierenwelzijnsorganisatie ondersteunt meerdere opvangcentra in dit oorlogsgebied met voedsel, medische zorg en de bouw van noodverblijven. En binnenkort dus ook met een oorlogskeuken. Sinds het begin van de invasie kon de organisatie dankzij Nederlandse en Vlaamse donateurs meer dan 2 miljoen euro aan noodhulp schenken.

© House of Animals

Mocht u dit initiatie willen steunen ?

KLIK HIER

.

.


.

.

Woensdag 3  december 2025

.

.

Pracht initiatief in Hongarije

.

Kan een afbeelding zijn van de tekst 'Jusena HUNGARY'S SOLAR HEATED TUNNELS HARNESS SMART MATERIALS TO HELP STRAY DOGS SURVIVE THE COLD A POWERFUL EXAMPLE OF COMPASSION THROUGH ENGINEERING.'

.

.

.

Terwijl de winternachten Hongarije teisteren, worden zwerfhonden geconfronteerd met levensbedreigende kou. Als reactie hierop ontwierpen lokale ingenieurs met zonne-energie verwarmde schuilplaatsen die de warmte overdag opslaan en ‘s nachts afgeven. De gebogen, geïsoleerde tunnels beschermen honden tegen wind en vorst en zijn gemaakt van donkere, warmte-absorberende materialen en een thermische gellaag. Er is geen elektriciteit of ingewikkeld onderhoud nodig. Deze eenvoudige maar effectieve schuilplaatsen bieden kwetsbare dieren comfort, zelfs onder de zwaarste omstandigheden. Dierenwelzijnsorganisaties in heel Oost-Europa passen de technologie toe en bewijzen dat praktische techniek in combinatie met medeleven levens kan redden. Deze schuilplaatsen zijn een lichtend voorbeeld van innovatie, gedreven door vriendelijkheid. Bron: Lokale Hongaarse ingenieursteams en dierenwelzijnsinitiatieven

.

.

.

.

.


.

.

Donderdag 4 december 2025

.

.

Brandweerheld in Hongkong.

Niemand zal de vreselijke brand in de woontorens in Hongkong zijn ontgaan. Naast de vele doden hebben er ook reddingen plaatsgevonden. Als dan een brandweer man met gevaar voor zijn eigen leven dieren in veiligheid brengt is dat ook het vermelden waard.

Kan een afbeelding zijn van de tekst 'vita AN ANONYMOUS HONG KONG FIREFIGHTER PUTS HIS LIFE AT RISK to RESCUE 9 CATS AND 1 DOG FROM A DEADLY FIRE.'

.


.

.

.


.

.

Vrijdag 5 december 2025

.

.

Berichtjes van “Hethuisvandedieren”

HALLO GOED DOEL: Esmée Olthuis uit Horn gunt dieren een tweede kans ...Ook deze keer hebben we weer wat nieuws te melden over het fantastische werk van Esmée in ‘Hethuisvandedieren’ waar honden een tweede kans krijgen na professionele training wanneer ze wat ongepast gedrag vertoonden al dan niet door een ongelukkige opvoeding.  Dat we een zwak hebben voor Esmée van ‘het huis van de dieren’ komt omdat we met eigen ogen hebben gezien hoe zij jaren geleden Cross een prachtig nieuw leven kon bieden. Dus hebben we aangeboden om haar een platform te bieden waarop zij nieuwtjes kwijt kan. Zo kan zij laten zien dat er bij haar hondjes en andere dieren zijn die inmiddels gereed zijn om naar een nieuw baasje te gaan en hondjes zijn die bij haar zullen blijven omdat ze  om redenen weinig of geen kans meer hebben op een nieuw baasje.

 

.

We hebben een nieuwe bewoner Alonzo genaamd.

.

Knappe Alonzo komt zondag naar Het huis van de Dieren. Hij zit nog niet lekker in zijn lijf dus daar gaan we hem mee helpen !

Paarden hebben zo weer hun eigen problemen, deels door de fokkerij, deels door wat mensen met hun doen, van hun verwachten en vooral wat mensen nalaten te doen !

Ik zou het bijvoorbeeld geweldig vinden als ook in NL, net als in Duitsland, de wet van kracht wordt waarin het verboden is om een paard alleen te zetten ! Iets om over na te denken ….

.

.

.

===================================================================================

.

.

Uiteraard is en blijft er een dringend verzoek om financiële steun. Nu zijn er meerdere projecten waarvoor steun gevraagd wordt. We hebben ze hieronder onder elkaar gezet en hopen dat u een kleinigheid van uw Sint- of Kerstbudget kunt missen.

Hoi hoi,
We hebben nog steeds geld nodig voor de Griekse paarden Melina (14) en Neraida (10)die we laten verhuizen naar het Huis van de Dieren! Zie het Dierenmissies Weekjournaal van  26 oktober 2025 voor het hele verhaal. De teller gaat niet heel hard…we gaan even wat harder aan de slag komende weken ! we moeten naar €6000 🙈
Dus doneer !! Alle kleine beetjes zijn erg welkom 😊
KLIK op de donatiebox om  te doneren voor de paarden!!!

.

.

Ontwormingstabletten voor de honden bij Het Huis van de Dieren

Doel:  495,–

Bovenstaande oproep is via dierendonatie. Via hen kunnen we projecten aanvragen. Een hele fijne organisatie. We hebben het project voor de ontwormingstabletten nu lopen maar dat is helaas niet zo sexy ..😉 toch is het belangrijk om de honden regelmatig te kunnen ontwormen dus alle bijdragen zijn welkom !.

.

KLIK op de foto om te doneren. Alvast dank u !!!

.

.

Als laatste nog even dit 

Even helpen door te stemmen

Stem op ons bij Serious Request voor Dieren! 🧡
Het wordt winter en diverse dierenverblijven zijn nodig toe aan een opknapbeurt. De
kennels voor de honden moeten opnieuw geïsoleerd worden, de vloeren opgeknapt en
bij de paarden en geiten dient de schuilstal te worden vergroot. Hier is geld voor nodig,
en daarom willen we natuurlijk heel graag winnen. Hiervoor hebben we jouw stem
nodig!
Hoe werkt het:
1. Ga naar
2. Vul je gegevens in en selecteer Het Huis van de Dieren.
3. Bevestig je stem via de in je mail.
⚠️ Let op! Als je je stem niet bevestigd telt deze niet mee. Dus vergeet dit niet te doen.
Stemmen kan t/m 26 december.
Onze dank is groot! 🧡

.

.


.

.

Zaterdag 6 december 2025

.

Einde van de vakantie van Ian en Babs

.

Rond de middag kwamen Vera en Wim onze logees ophalen. Ian en Babs waren door het dolle heen toen ze hun baasjes weer zagen. Toen de eerste gekte voorbij was is er niks leukers dan tussen de baasjes te kruipen op de bank. Het zal voor die twee weer even wennen worden aan het oude leventje want ze zijn hier natuurlijk vreselijk verwend.  Maar ja ook die twee verdienden een fijne vakantie.

De rust is hier wedergekeerd en toch gaan we ze weer missen want ze maakten onmiskenbaar een onderdeel van ons huishouden. Botas en Lizzy zien Ian en Babs als huisgenoten en dat is al jaren zo. Nu is weer even tijd voor onze eigen kanjers.

.

.

.

.

.

.


.

.

klik op dit logo om de site van NDG te bezoeken

.

Registratie van uw hond is verplicht . Ook willen we nog eens de nieuwe baasjes attent maken op de verplichte registratie van hun nieuwe gezinslid bij een databank die de chipnummers registreert om de eigenaar terug te kunnen vinden mocht ooit een hond zoekraken of onbeheerd aangetroffen worden. Natuurlijk ben je als baasje vrij om een eigen databank te kiezen maar wij maken meestal gebruik van de Nederlandse Databank voor Gezelschapsdieren www.NDG.nl. De eenmalige kosten zijn gering en het geeft zoveel rust als je weet dat politie, dierenartsen, personeel van AMIVEDI en dierenambulances, die databanken altijd raadplegen als er verloren ziel wordt aangetroffen.

.

.

.


.

.

Zondag 7 december 2025 

Met genoegen hebben we het weekjournaal weer samengesteld … Het weekjournaal was weer op tijd gereed voor distributie. Zaterdagavond ging hij al weer online en is hij op Facebook verschenen. We hopen dat u net zoveel plezier aan het lezen zult hebben als dat wij hadden bij het samenstellen.

.

.


.

.

Gokje wagen en gelijk Dierenmissies steunen?

Graag vragen we de aandacht voor de Vriendenlijn waarmee u prachtige prijzen kunt winnen en tegelijk Dierenmissies kunt steunen. Wist u dat Dierenmissies al bijna 14 jaar partner is van de Vriendenloterij ?

Wellicht wint u een prachtige prijs en vindt u het niet erg als iemand van de Vriendenloterij u een cheque aan komt bieden van 1.000, 10.000, 100.000 of 1 miljoen euro ???

Wilt u meespelen en gelijk ook Dierenmissies steunen? Klik dan op onderstaand logo…..

De bronafbeelding bekijken.

Helaas kunnen wij vanwege de Privacy wetgeving niet zien wie er voor ons meespeelt in de VRIENDENLOTERIJ. Daardoor kunnen wij deze donateurs nooit bedanken voor hun bijdrage. Speelt u mee voor Dierenmissies en wilt u ons dit laten weten..?? Stuur dan even een berichtje per mail dierenmissies@gmail.com of een whatsapp naar 0622225271..

.

.


.

Berichten van baasjes

.

Ingrid en Inma, baasjes van Arie en Pip, stuurden ons dit filmpje waarop we zien dat die twee elkaar helemaal hebben gevonden. 

.

.


.

.

Leuke filmpjes ter vermaak.

.

.

KLIK op het plaatje om het filmpje te zien …

.

Ploeteren door de sneeuw

.

.

.

.

.

KLIK op het plaatje om het filmpje te zien …

.

Mag ik bij je slapen ?????

.

.

.


 

.

.

De 4-kanten column van Ton.

.

“Kwispelende feestdagen”

Wanneer december zijn lichtjes ontsteekt en de geur van oliebollen door de straten zweeft, dringt zich een speelse vraag op: beleven honden eigenlijk ook feestdagen zoals wij mensen dat doen? Het lijkt een filosofische overpeinzing, maar wie ooit een hond heeft zien kwispelen bij het uitpakken van een cadeau of zich heeft laten meeslepen door hun enthousiasme tijdens een familiebijeenkomst, weet dat het antwoord niet zo eenvoudig is.

🐾 Feestdagen door hondenogen – hoe honden onze stemming oppikken.

Voor mensen zijn feestdagen vaak beladen met symboliek: kerst gaat over saamhorigheid, Pasen over vernieuwing, Koningsdag over nationale trots. Voor honden bestaan die betekenissen niet. Zij kennen geen kalender, geen religieuze tradities, geen nationale identiteit. Toch beleven ze de dagen op hun eigen manier. Een hond merkt dat er meer mensen thuis zijn, dat er bijzondere geuren uit de keuken komen, dat er drukte en vrolijkheid heerst. Voor hen is dat genoeg om een dag anders te maken dan alle andere.

🎁 Het ritueel van cadeaus en lekkers – waarom een kluif soms meer zegt dan duizend woorden

Neem kerstmis. Terwijl wij zorgvuldig cadeaus uitpakken, is de hond vaak de eerste die de spanning voelt. Het geritsel van papier, de geur van nieuwe spullen, de lachende stemmen – het is een feestelijke chaos waarin zij zich graag mengen. Geef een hond een speeltje of een kluif in een feestelijke verpakking, en je ziet pure vreugde. Niet omdat ze begrijpen dat het “kerst” is, maar omdat ze de energie van het moment oppikken. Hun feestdag is niet de datum, maar de ervaring.

🍗 De magie van samen zijn – honden als spiegel van onze vreugde

Voor honden is de essentie van een feestdag simpel: samen zijn. Of het nu gaat om een paasbrunch, een verjaardagsfeest of oud en nieuw, ze voelen dat hun roedel – hun gezin – compleet is. Dat maakt de dag bijzonder. Waar wij soms stress ervaren door voorbereidingen, koken of sociale verplichtingen, ziet de hond alleen de warmte van samenzijn. Misschien is dat wel een les: dat de kern van elke viering niet in traditie of planning ligt, maar in aanwezigheid.

🎆 Oud en nieuw: feest of angst? – de keerzijde van knallen en flitsen

Niet alle feestdagen zijn voor honden een bron van plezier. Oud en nieuw is voor velen een nachtmerrie. Het vuurwerk dat wij associëren met spektakel en vernieuwing, is voor honden vaak een bron van angst. Hun scherpe gehoor maakt elke knal tot een dreun, elke flits tot een bedreiging. Terwijl wij proosten op het nieuwe jaar, kruipen zij soms bibberend onder de bank. Het herinnert ons eraan dat feestelijkheid subjectief is: wat voor de één vreugde is, kan voor de ander – mens of dier – stress betekenen.

🌍 Een universeel feestgevoel – honden beleven sfeer, niet symboliek

Toch is er iets universeels in het beleven van feestdagen. Honden voelen onze stemming feilloos aan. Als wij blij zijn, zijn zij dat ook. Als wij ontspannen zijn, ontspannen zij mee. Hun beleving is dus indirect, maar niet minder echt. Misschien beleven ze geen “kerst” of “Koningsdag” in conceptuele zin, maar ze beleven wel de vreugde, de spanning, de gezelligheid. En is dat niet precies wat een feestdag tot een feestdag maakt?

Slotgedachte Dus: beleven honden feestdagen zoals mensen? Nee, niet zoals wij ze begrijpen en benoemen. Maar ja, ze beleven ze wel degelijk – op hun eigen, intuïtieve manier. Voor hen is een feestdag geen datum, maar een gevoel. Geen traditie, maar een sfeer. Geen kalender, maar een roedel die samenkomt. Misschien is dat zelfs een zuiverder vorm van vieren dan de onze. Want waar wij soms verstrikt raken in symboliek en verplichtingen, herinnert de hond ons eraan dat feestelijkheid in essentie draait om vreugde, aanwezigheid en liefde.

En zo is het antwoord misschien simpel: honden beleven geen feestdagen zoals mensen, maar ze beleven wel het feest van het leven – elke dag opnieuw, kwispelend en vol verwachting.

.

.


.

.

<<Advertentie>> . a

klik op de foto om de website te bezoeken

.

.

.

.

.

.

.

.

.


.

Wist u overigens dat we al ruim 8,1 miljoen bezoekers op de site van Dierenmissies hebben mogen verwelkomen?

.


.

MMMM…. even nadenken …

.

Afsluitend hier de (on)zin van de week:

.

Er was een tijd dat ook wij sleehonden hadden. 

Met dank aan Anton Pieck worden we herinnert aan deze donkere tijd.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.


.

.

DE AGENDA voor de vakantie van uw hond. Om te zien of er bij ons een plekje vrij is voor een vakantie van uw makker kijkt u op onderstaand overzicht. Het is best wel druk in het hoogseizoen dus dan is tijdig reserveren de oplossing. Informeren naar een plekje kan altijd want soms is er toch nog een plekje vrij of kan er gecombineerd worden. Voor meer informatie over vakantieopvang van uw huisgenoot(je) KLIK HIER

.

Nelson en Doska van 31  december 2025 tot 2 januari 2026

 

«
»

Plaats hier uw reactie

Uw email wordt nooit gepubliceerd of gedeeld met derden. Verplicht veld *

Wilt u een Persoonlijke Avatar afbeelding bij uw reacties? Ga dan naar www.gravatar.com