Dierenmissies Weekjournaal van 12 januari 2025

Beste lezers,

In dit weekjournaal beginnen met we de reservering van de vakantie van Ian en Babs, geven we ook wat beperkingen aan bij de vakantieopvang, zijn er nieuwe hondjes op de site die een baasje zoeken, is er poesje doodgebeten door jachthonden en worden de baasjes van honden gezocht, hebben we nieuws over de hondenbelasting en hebben we asielverlaters. In de vierkante column hebben we het over hondjes op de werkvloer en in de onzin van de week zien we verschil van foto’s tussen jongens en meisjes. Natuurlijk hebben we meer leuke en of interessante onderwerpen te lezen hoor. Kijk maar…

– Ian en babs hebben hun vakantie gepland
– Algeheel vuurwerkverbod nog ver weg. 
– Nieuwe koppies: Laura en Cherry
Politie
zoekt eigenaar van jachthonden na doodbijten poesje
– Minder gemeenten heffen hondenbelasting, maar tarieven stijgen

– Hondjes die een kattentests hebben ondergaan
– Hondjes die het asiel mogen verlaten: Susi en Otto

– Dank voor de gelukswensen voor mijn verjaardag

– Animal Webshop (advertentie)
– Berichten van baasjes: Neveltje & Abeltje & Timmy
– Registratie van uw hond is verplicht

– Leuk filmpje ter vermaak. glijpret in de sneeuw
– De 4-kanten column van Ton met: De Hond op de Werkvloer: Een Trend voor 2025
– (On)zin van de week: Als je een leuke foto wilt maken…

Heeft u een opmerking of wilt u iets kwijt over hetgeen u gelezen heeft? Maak dan vooral gebruik van het reactie-formulier onder aan het Weekjournaal.!!!!

.


.

GEZOCHT: ADVERTEERDERS IN HET WEEKJOURNAAL MEER WETEN KLIK HIER

.


.

.

De week van dag tot dag:

.

.

Maandag 6 januari 2025 

.

.

Ian en babs hebben hun vakantie gepland

.

Gisteren kregen we het verzoekje van baasjes Vera en Wim om voor hun lieverds Ian en Babs een plekje te reserveren van 26 oktober tot 5 december 2025. Gelukkig zijn er vroeg bij dus is er dan nog ruim plaats.

.

.

.

.

 

Om rekening mee te houden !!!

We kunnen niet anders dan wat kieskeurig te zijn bij het aannemen van vakantiereserveringen. Zoals al vanaf het begin af aan kunnen we alleen honden opvang bieden die erg sociaal zijn. Bij ons moeten alle hondjes samen op trekken. Samen eten, samen wandelen, samen spelen, samen slapen. Daarnaast kunnen we vanwege mijn werkzaamheden gedurende de dag, alleen een hond opvang bieden die we goed kennen en niet te veel aan de lijn trekt. Daarnaast is het aantal tegelijk op te vangen hondjes ook beperkt geworden.

.

.


.

.

Dinsdag 7 januari 2025  

.

Algeheel vuurwerkverbod nog ver weg. 

Naast de miljoenen schade die de maatschappij heeft te verwerken door het Oudejaars geweld,  lijkt er in het kabinet op dit moment geen meerderheid te zjin voor een algeheel vuurwerkverbod.

Hier een gedeelte van de nota die aan de Tweede Kamer is gestuurd.

Ook als ingezoomd wordt op de aantallen incidenten binnen de verschillende
thema’s, is respectievelijk over de gehele lijn een daling waar te nemen ten
opzichte van het vierjarig gemiddelde. Dit geldt niet voor het aantal (zware)
mishandeling/bedreiging. Hier is een lichte toename van 2,8 procent.
• In totaal zijn 4.106 brandweerincidenten gemeld. Vorig jaar lag het aantal op
3.682 meldingen.
• Het aantal geregistreerde overlastgevende jongeren laat een sterke stijging zien
ten opzichte van de afgelopen vier jaren, maar het betreft nog steeds een relatief
laag aantal. In totaal werden 408 overlastgevende jongeren onder 18 jaar
geregistreerd. Het aantal overlastgevende meerderjarigen laat een daling zien.
• Het aantal voorvallen van geweld tegen politieambtenaren en het aantal
voorvallen tegen andere personen met een publieke taak zijn toegenomen ten
opzichte van voorgaande jaren. Ook het aantal unieke politieambtenaren en
personen met een publieke taak dat is geconfronteerd geweld is toegenomen. In
totaal zijn 344 politieambtenaren en personen met een publieke taak slachtoffer
geworden van fysiek en verbaal geweld.
• Tot 3 januari zijn in totaal 120 verdachten aangeleverd bij het OM op verdenking
van misdrijffeiten gerelateerd aan de jaarwisseling. Dit is een afname van 23
procent in vergelijking met het voorafgaande jaar.
• Er is een daling van 4 procent aan vuurwerkslachtoffers ten opzichte van de vorige
jaarwisseling.
• Het aantal minderjarige slachtoffers onder 16 op de SEH is licht gestegen van 31
procent naar 37 procent.

.

.


.

.

Woensdag 8 januari 2025

.

.

Nieuwe koppies

Dit is Laura, Geboortedatum: 01/01/2023, Geslacht: vrouwelijk, Hoogte: 40 cm, Lang: 40 cm, Gewicht: 8 kg, Vaccins: Ja, ze is gezond. Laura woont in het asiel bij Elena ni Solana in de regio Ciudad real. Karakter: Laura is erg lief, aanhankelijk en kan goed overweg met alle soorten honden, ongeacht het geslacht. Laura kan omgaan met katten en speelt met ze. Ze is erg lief voor volwassenen en kinderen. Ze kan zonder problemen alleen thuis zijn. Ze loopt heel goed aan de lijn. Geschiedenis: Haar baasje heeft haar opgegeven omdat ze niet geschikt is om mee te jagen. Ze heeft altijd vastgeketend aan een schuur geleefd.

.

Voor meer informatie over Lara of de adoptieprocedure

bel naar 06-22225271  of mail naar dierenmissies@gmail.com

.

.

.


.

.

Dit is Cherry, Geslacht: Man, Geboortedatum: 01/03/2024, Hoogte: 48cm, Lang: 48cm, Ras: Podenco, Gewicht: 14 kg, Analyse: ja ze is gezond. Cherry woont in het asiel bij Elena in Solana in de regio Ciudad Real. Karakter: Hij is erg aardig, lief en grappig. Hij gedraagt zich erg goed met andere honden. Hij weet hoe hij aan de lijn moet lopen. Cherry kan goed met katten. Geschiedenis: De eigenaar heeft hem naar het asiel gebracht omdat hij bang was dat hem iets zou overkomen door andere hond van de eigenaar. Cherry werd als pup achtergelaten en kwam toen bij de eigenaar terecht. Cherry kon vrij op het perceel lopen maar is werd gegrepen door de andere hond van de eigenaar waardoor hij naar de dierenarts moest.

.

Voor meer informatie over Cherry of de adoptieprocedure

bel naar 06-22225271  of mail naar dierenmissies@gmail.com

.

.


.

.

Donderdag 9 januari 2025

.

.

.

Baarn – De dierenpolitie is op zoek naar de eigenaar van de hond die een poes doodbeet op manege Zonneveld in Baarn. Afgelopen weekend werd poes Spaghetti door een hek getrokken en verscheurd.
Op Instagram meldt de politie dat ze zoeken naar de eigenaar van een of twee jachthonden. Ook zoeken ze naar getuigen. Managehouder Jos Zonneveld heeft geen aangifte gedaan, de politie heeft hem zelf benaderd. “Blijkbaar willen ze de hondeneigenaar toch graag even spreken.”
Kitten Spaghetti speelde afgelopen weekend vrolijk buiten op manege Zonneveld in Baarn toen het mis ging. Een jachthond trok het dier door het hek langs de bak en verscheurde het. De baasjes liepen daarna gewoon door.
Twee ruiters zagen het gebeuren en spraken de hondeneigenaren aan, maar die reageerden onverschillig. “Hun reactie was: dit zijn jachthonden en ze mogen los lopen. Dus dit kan gebeuren”, vertelde Zonneveld eerder al. Ze gaven het zwaar toegetakelde dier terug aan de paardrijdsters en liepen daarna door.

De ruiters hebben een melding gemaakt bij Staatsbosbeheer en na alle mediaberichten over het incident heeft ook de politie zich gemeld. Waarom ze in contact willen komen met de hondeneigenaren is nog niet bekend..

.


.

.

 

Minder gemeenten heffen hondenbelasting, maar tarieven stijgen

.
Het aantal gemeenten dat hondenbelasting heft, blijft dalen. In 2025 wordt deze belasting in 113 gemeenten geïnd, een afname van 7 procent ten opzichte van vorig jaar.  Opvallend is echter dat de gemiddelde tarieven wel stijgen.
Het aantal gemeenten dat hondenbelasting int, neemt al jaren af. Voor 6 gemeenten staat nu vast dat zij deze belasting binnen twee jaar volledig afschaffen. Daarmee komt de grens van 100 gemeenten die nog hondenbelasting heffen snel in zicht.

De Waalwijkse Niels Aussems, hondenliefhebber en kandidaat-raadslid, was de hondenbelasting in zijn gemeente zo beu dat hij daarom de gemeenteraad in wilde. Dat zie je in de video bovenaan.

Waar betaal je het meest?

De verschillen in hondenbelasting zijn groot. In Katwijk betalen hondeneigenaren het hoogste tarief: €139,03 voor één hond. Voor huishoudens met twee honden spant Nissewaard de kroon, waar de kosten oplopen tot maar liefst €348,32. Ook in De Bilt (€340,20) en Vlissingen (€320,25) moeten baasjes flink in de buidel tasten.

Hoorn (€14,59) en Aalten (€16,25) het goedkoopst. In de gemeenten Kerkrade en Valkenburg aan de Geul is de eerste hond zelfs gratis. Maar voor een tweede hond betaal je daar respectievelijk €113,00 en €95,40.

Grootste stijging in Lelystad

In Lelystad steeg de hondenbelasting het meest, met 83 procent ten opzichte van 2024. Tegelijkertijd zijn er gemeenten waar hondeneigenaren juist profiteren van lagere lasten. In Veldhoven, Utrechtse Heuvelrug, Montferland en Aalten is de hondenbelasting in 2025 ongeveer de helft lager dan een jaar eerder.

Daarnaast schaffen 9 gemeenten de belasting dit jaar volledig af. Voor inwoners van Aalten en Utrechtse Heuvelrug is 2025 bovendien het laatste jaar waarin ze hondenbelasting betalen.

.

.


.

.

Vrijdag 10 januari 2025

.

Hondjes die een kattentests hebben ondergaan

.

Om te kijken of hondjes geschikt zouden zijn om bij een opes te kunnen wonen is het goed om hen aan een kattentest te onderwerpen,. Hondjes die bij het zien van een kat obsessief gedrag vertonen kun je beter niet in het zelfde huis laten wonen met een poes. Onze Botas is bijvoorbeeld zo’n hondje dat elke poes bij voorkeur een boom in wil jagen. Als een poes echter geen vluchtgedrag vertoont is zijn wil en zin om er achter aan te rennen een stuk minder maar zal nimmer een goede match zijn.

Hierdoor is het goed om honden te testen of zien hoe er gereageerd wordt als zij in de buurt van een poes worden gebracht.

We beginnen met Laura die grag met een poes speelt.

.

Het volgende filmpje is van de Zeus.

.

De volgende is Cherry die de gelegenheid krijg om te laten zien hoe zij met katten omgaat.

.

.


.

.

Zaterdag 11 januari 2025

.

Hondjes die het asiel mogen verlaten.

Susi

Otto

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.


.

klik op dit logo om de site van NDG te bezoeken

.

Registratie van uw hond is verplicht . Ook willen we nog eens de nieuwe baasjes attent maken op de verplichte registratie van hun nieuwe gezinslid bij een databank die de chipnummers registreert om de eigenaar terug te kunnen vinden mocht ooit een hond zoekraken of onbeheerd aangetroffen worden. Natuurlijk ben je als baasje vrij om een eigen databank te kiezen maar wij maken meestal gebruik van de Nederlandse Databank voor Gezelschapsdieren www.NDG.nl. De eenmalige kosten zijn gering en het geeft zoveel rust als je weet dat politie, dierenartsen, personeel van AMIVEDI en dierenambulances, die databanken altijd raadplegen als er verloren ziel wordt aangetroffen.

.

.

.


.

.

Zondag 12 januari 2025 

.

Dank voor de gelukwensen voor mijn verjaardag.

Het lijkt net of we elke week iedereen moeten bedanken voor de goede wensen die we toezonden krijgen per kaart, email, whats app of facebook, maar na alle wensen rondom Kerst en Nieuwjaar, kan ik niet anders dan laten weten dat het werkelijk hartverwarmend is hoeveel gelukwensen we kregen op mijn verjaardag op 7 januari.

Ik ben nu een officiële bejaarde en met pensioen maar zal nog wel wat dagen blijven werken.   😛  

Lieve lezers hartelijk dank !!!

Ton

 


.

Met genoegen hebben we het weekjournaal weer samengesteld … Het weekjournaal was weer op tijd gereed voor distributie. Zaterdagavond ging hij al weer online en is hij op Facebook verschenen. We hopen dat u net zoveel plezier aan het lezen zult hebben als dat wij hadden bij het samenstellen.

.

.


.

 

 

Berichten van baasjes

.

Hanneke, baasje van Neveltje, Abeltje en Timmie, stuurde ons deze foto’s en filmpje 

.

Abeltje en Timmie op het kussen

Neveltje heeft liever de bank zoals te zien in de verte

.


.

.

.

.

.

.

.

.

.

Maar op het speelveld bij de uitlaatservice Dogs 013 kan ‘witte Neveltje’
laten zien dat hij met zich laat spelen maar ook aan kan geven dat het gevoeg is …

.

.


.

.

Gokje wagen en gelijk Dierenmissies steunen?

Graag vragen we de aandacht voor de Vriendenlijn waarmee u prachtige prijzen kunt winnen en tegelijk Dierenmissies kunt steunen. Wist u dat Dierenmissies al bijna 14 jaar partner is van de Vriendenloterij ?

Wellicht wint u een prachtige prijs en vindt u het niet erg als iemand van de Vriendenloterij u een cheque aan komt bieden van 1.000, 10.000, 100.000 of 1 miljoen euro ???

Wilt u meespelen en gelijk ook Dierenmissies steunen? Klik dan op onderstaand logo…..

De bronafbeelding bekijken.

Helaas kunnen wij vanwege de Privacy wetgeving niet zien wie er voor ons meespeelt in de VRIENDENLOTERIJ. Daardoor kunnen wij deze donateurs nooit bedanken voor hun bijdrage. Speelt u mee voor Dierenmissies en wilt u ons dit laten weten..?? Stuur dan even een berichtje per mail dierenmissies@gmail.com of een whatsapp naar 0622225271..

.

.


.

Leuke filmpjes te vermaak.

.

.

KLIK op het plaatje om het filmpje te zien …

.

Glijpret …..

.

.

.

 

.


.

.

De 4-kanten column van Ton.

.

De Hond op de Werkvloer: Een Trend voor 2025

In het verleden hebben we al eens eerder een lans gebroken voor het meenemen van je hond naar de werkplek. Natuurlijk moet het soort werk van het baasje wel de mogelijkheid geven om je hond mee te nemen. Een en ander heeft ertoe geleid dat we in de afgelopen jaren we een duidelijke verschuiving hebben gezien in de manier waarop we ons werk en ons leven organiseren. De pandemie heeft ons gedwongen om te heroverwegen wat belangrijk voor ons is en hoe we onze tijd doorbrengen. Een van de meest interessante trends die hieruit is voortgekomen, is de toenemende populariteit van het meenemen van huisdieren, met name honden, naar de werkplek. In 2025 is dit niet alleen leuk, maar ook cruciaal voor de algehele werkcultuur en het welzijn van werknemers.

De Psychologische Voordelen

Laten we beginnen met de psychologische voordelen. Honden staan bekend om hun vermogen om stress te verminderen. Diverse studies hebben aangetoond dat het aaien van een hond de productie van het stresshormoon cortisol verlaagt en de aanmaak van het gelukshormoon oxytocine verhoogt. In een tijd waarin burn-out en stress op de werkvloer steeds vaker voorkomen, kan de aanwezigheid van een trouwe viervoeter op kantoor een welkome afleiding zijn. Het zorgt voor momenten van ontspanning en kan een positieve invloed hebben op de productiviteit en creativiteit van werknemers.

Versterking van Sociale Verbindingen

In 2025 is de werkplek niet langer alleen een fysieke locatie, maar een gemeenschap van mensen die elkaar ondersteunen. Honden hebben de unieke eigenschap om sociale interactie te bevorderen. Een hond kan het ijs breken tussen collega’s die elkaar misschien nog niet goed kennen. Een simpele wandeling met een hond kan leiden tot informele gesprekken en het opbouwen van relaties die anders misschien niet zouden ontstaan. Dit bevordert niet alleen de teamgeest, maar creëert ook een inclusievere en vriendelijkere werkomgeving.

Flexibiliteit en Welzijn

De moderne werkplek in 2025 is steeds flexibeler geworden, met meer aandacht voor het welzijn van werknemers. Het idee om je hond mee naar werk te nemen sluit hier perfect bij aan. Het biedt een kans om de werk-privébalans te verbeteren. Werknemers hoeven zich geen zorgen te maken over het achterlaten van hun huisdier thuis of het in een kennel plaatsen. Dit kan leiden tot minder zorgen en een verhoogde focus op het werk. Bovendien kunnen honden ook dienen als een herinnering om regelmatig pauzes te nemen, wat belangrijk is voor de mentale en fysieke gezondheid.

Creativiteit en Innovatie

Een andere reden waarom het meenemen van honden naar werk in 2025 zo waardevol is, is de impact op creativiteit en innovatie. Onderzoek heeft aangetoond dat een meer informele en speelse omgeving kan leiden tot nieuwe ideeën en oplossingen. Honden kunnen bijdragen aan een luchtigere sfeer, waardoor werknemers zich vrijer voelen om hun gedachten te delen en nieuwe concepten te verkennen. Het is niet ongebruikelijk dat de beste ideeën ontstaan tijdens een ontspannen gesprek, misschien terwijl je samen met een hond aan de lijn een rondje om het kantoor maakt.

De Toekomst van de Werkplek

Naarmate bedrijven zich steeds meer richten op duurzaamheid en een positieve bedrijfscultuur, zal het meenemen van honden naar werk een steeds belangrijker onderdeel worden van de bedrijfsstrategie. Bedrijven die deze trend omarmen, kunnen niet alleen rekenen op gelukkigere werknemers, maar ook op een betere reputatie en aantrekkingskracht op nieuw talent. Het is een manier om te laten zien dat je als organisatie geeft om het welzijn van je personeel.

Conclusie

In 2025 is het meenemen van je hond naar het werk niet alleen een leuke bijkomstigheid, maar een noodzakelijke stap voor een gezonde, productieve en innovatieve werkomgeving. Het biedt een scala aan voordelen, van het verlagen van stress tot het bevorderen van sociale interactie en creativiteit. Dus, als je nog twijfelt om je trouwe viervoeter mee te nemen naar kantoor, bedenk dan dat deze beslissing niet alleen jouw leven, maar ook dat van je collega’s kan verrijken. Laten we onze werkplekken transformeren in een plek waar zowel mensen als honden kunnen floreren!

.

.


.

.

.

<<Advertentie>> . a

klik op de foto om de website te bezoeken

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.


.

Wist u overigens dat we al ruim 7,6 miljoen bezoekers op de site van Dierenmissies hebben mogen verwelkomen?

.


.

MMMM…. even nadenken …

.

Afsluitend hier de (on)zin van de week:

.

Als je een leuke foto wilt maken…

is er een groot verschil  tussen jongens en meisjes.

.

.

<=== Jongens.

.

.

.

.

.

<=== Meisjes 

.

.

.

.


.

.

DE AGENDA voor de vakantie van uw hond. Om te zien of er bij ons een plekje vrij is voor een vakantie van uw makker kijkt u op onderstaand overzicht. Het is best wel druk in het hoogseizoen dus dan is tijdig reserveren de oplossing. Informeren naar een plekje kan altijd want soms is er toch nog een plekje vrij of kan er gecombineerd worden. Voor meer informatie over vakantieopvang van uw huisgenoot(je) KLIK HIER

.

.

.

.

.

.

 

Arie van 15 mei tot 1 juni 2025.

 

Lynnie van 20 juli tot 20 augustus 2025

Nelson en Doska van 1 tot 8 augustus 2025

Ian en Babs van 26 okt tot en met 4 december 2025

+

«
»

Er zijn nog geen reacties op dit artikel. U kunt als eerste reageren!

Plaats hier uw reactie

Uw email wordt nooit gepubliceerd of gedeeld met derden. Verplicht veld *

Wilt u een Persoonlijke Avatar afbeelding bij uw reacties? Ga dan naar www.gravatar.com